Valige oma mugava temperatuuri

Meie ettevõte tegeleb kliimaseadmete ja soojuspumpade nõustamise, müügi, paigalduse ja hooldusega regioonides: Ida-Virumaal,

 

Lääne-Virumaal, Jõgevamaal.

Tegevusalad

Soojuspumbad

Konditsioneerid

Jahutussüsteemide (kliimaseadmete) projekteerimine, müük ja hooldus.

Küttesüsteemide (soojuspumpade) projekteerimine, müük ja hooldus.

Töötame kolmes piirkonnas:

Ida-Virumaa

Lääne-Virumaa

Jõgevamaa

Pika kasutusiga tagamiseks on soovitatav seadmeid regulaarselt hooldada. Meie tehnikud hooldavad soojuspumpasid, kliimaseadmeid.

 

Lisaks garantiiremondile teostame tasulist remonti meie või teiste ettevõtete paigaldatud süsteemides.

 

Kliimaseadmed kasutavad õhu jahutamiseks soojusvahetit. Ja kuigi seadmete sisemised osad on varustatud filtritega, settivad aja jooksul tolmuosakesed soojusvaheti pinnale. Soojusvaheti ummistub, kliimaseadme ja soojuspumba üldine efektiivsus väheneb ning energiatarve suureneb. Seetõttu on lisaks filtrite tavapärasele puhastamisele soovitatav teha kliimaseadmete ja soojuspumpade hooldus.

 

Konditsioneeri ja soojuspumba hoolduse ajal pestakse sisemooduli filtrid, sise- ja välisseadmete soojusvahetid puhastatakse suruõhuga, kontrollitakse lekkeid, mõõdetakse rõhku ja pingutatakse klemmid, kontrollitakse kondensaadi äravoolu ja puhastatakse. Hooldus tagab toote pika eluea ja aitab lekkeid tuvastada.

 

Kütteks kasutatavaid soojuspumpasid on soovitatav hooldada enne kütteperioodi algust. Kliimaseadmeid on soovitatav hooldada enne suvehooaja algust.

 

Kui teie seadmed vajavad spetsialisti abi, võtke meiega ühendust.

Korduma kippuvad küsimused

  • Mis on õhk-õhk tüüpi soojuspump?

    Õhk-õhk tüüpi soojuspump on kütteseade, mis pumpab välisõhust saadud soojusenergiat siseruumidesse. Seade koosneb välis- ja siseosast, mis on omavahel ühendatud torude ja elektrijuhtmetega. Välisosas asub kompressor, mis pumpab välisõhust soojust koguvat külmaainet seadme siseossa. Siseosas suunatakse soojus toaõhku ning puhutakse ventilaatori ja suunajate abil hoonesse laiali. Tööpõhimõte on sarnane külmkapiga: välisosa üritab külmutada välisõhku ning toodab kõrvalproduktina soojust, mille külmaaine endaga seob ja siseosa abiga tuppa suunab.

  • Kokkuhoid

    Seade hoiab energiat kokku, kuna soojust ei ole vaja toota. Välisõhus olev soojusenergia tuleb lihtsalt kokku koguda ja siseruumidesse transportida. Parimates tingimustes kulub 4 kW soojusenergia kokkukogumisele ja tuppa suunamisele alla 1 kW elektrienergiat. Elektriradiaator kulutab näiteks sama hulga soojusenergia tootmiseks 4 kW elektrienergiat.

  • Mugavus

    Lisaks küttekulude kokkuhoiule on õhksoojuspumpa mugav ja lihtne kasutada. Kaugjuhtimispuldiga varustatud seade hoiab automaatselt etteantud temperatuuri, filtreerib ja juhib õhu liikumist. Samuti saab õhksoojuspumpa kasutada õhu jahutamiseks suvel.

  • Meie kliima

    Mida soojem on välisõhk, seda parema kasuga õhksoojuspump töötab. Tehnilised andmed on antud välistemperatuuril +7°C. Eesti aasta keskmine temperatuur on EMHI andmeil +5,2°C. Temperatuuri langedes kasutegur väheneb, kuid kaasaegne inverterkompressoriga õhksoojuspump suudab ka -25 kraadi juures anda rohkem soojusenergiat, kui ise elektrienergiat kulutab. Kui külma on alla 15 kraadi, siis on üldiselt tarvis lisakütet, kuna seadme küttevõimsusest jääb väheks. Soojuspump sobib kokku teiste kütteallikatega. Meie kliimas oleks parim kütta valdavalt õhksoojuspumba abil ning lisakütet kasutada ainult väga külmade ilmade korral.

  • Kui võimast õhksoojuspumpa valida?

    Kõik sõltub ruumide suurusest, paigutusest ja maja soojustusest. Samuti sellest, millise küttesüsteemiga koos soojuspumpa kasutatakse. Üldreegel on, et 1 kW soojusvõimsusest piisab hea soojustusega hoones 20-25 ruutmeetri kütmiseks.

  • Kuhu õhksoojuspump paigaldada?

    Siseosa asukoha valikul peab arvestama sellega, et soojus levib kergesti alumistelt korrustelt üles, vastupidi aga ei taha liikuda. Samuti jääb siseosast kaugemal asuvate tubade temperatuur paari kraadi võrra madalamaks. Oluline on jälgida, et tubade uksed oleks avatud, sest muidu ei liigu soe õhk majas ringi. Jahutamisel peab arvestama sellega, et külm õhk teistesse ruumidesse ei liigu. Sellest tulenevalt on jahutatav ala köetavast väiksem.

     

    Välisosa ei ole soovitav paigaldada puitkonstruktsiooniga maja seina külge, kuna seadme töötamisel tekkiv vibratsioon võib mööda konstruktsioone tuppa kanduda. Vibratsiooni vähendamiseks saab kasutada spetsiaalseid kummipatju. Samuti pole otstarbekas välisosa paigaldada katusele, kus külm tuul teda liigselt jahutab ja kus on seadmele raske ligi pääseda, et vajadusel jääd ja lund koristada.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

N.E.S.A. GROUP OÜ

Narva, Ida-Virumaa

Tel. +372 5598 4747  Dmitrii

Tel. +372 5572 709  Igor

info.nesagroup@gmail.com

Swedbank: EE832200221063908656

 

На сервере произошла ошибка.

Форма получена.

2020 ©  All Rights Reserved.